STACJA XII
W NIEBO WSTĄPIENIE

zonedifedemodlitwa, Via Lucis

Kłaniamy Ci się, Chryste Zmartwychwstały, i błogosławimy Tobie
żeś przez Paschę Twoją dał życie światu.

Czytanie: (Dz 1,6-11)

Odprawa, gwarancja

Góra wniebowstąpienia: z jednej strony symbol nieutulonej tęsknoty, z drugiej – znak natychmiastowego zaangażowania. Tęsknota: oblicze Mistrza będzie niewidoczne, znakiem pozostanie niebo. Mamy już jednak opłacony bilet do nieba; wystarczy, abyśmy go nie zgubili.

Zaangażowanie: serce w niebie, a stopy na ziemi. Dotrzemy do nieba, pod warunkiem że będziemy budować ludzką ziemię. Istnieje ścisłe powiązanie pomiędzy ziemią i niebem. Dzięki Wcieleniu niebo zeszło na ziemię. Dzięki wniebowstąpieniu ziemia wzniosła się ku niebu. Budujmy zatem miasto człowieka na ziemi, aby otrzymać miejsce w mieście niebieskim.

Wstąpimy do nieba, jeśli tu na ziemi zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby upokorzony i bez godności mógł cieszyć się życiem.

Dzisiaj logika oferowana nam przez wymiar ziemia-ziemia oparta jest na trzech filarach: pieniądze, seks, sukces. W takich wymiarach nie mieszka szczęście. Logika wniebowstąpienia, czyli ziemia-niebo oparta jest innych filarach: świętość, pokój, solidarność. I to jest właściwy adres, pod którym mieszka szczęście.

 

Rozraduj się, Dziewico Matko: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!

Módlmy się:
Jezu zmartwychwstały, wstąpiłeś do nieba, aby przygotować nam miejsce. Miejsce człowieka znajduje się po prawicy Boga Ojca i obok Matki. Podarowałeś nam bilet. Spraw, abyśmy go nie zagubili. Naucz nas zatrzymać nasz wzrok tam, gdzie istnieje wieczne szczęście. Skrawek raju potrafi wyrównać wszystkie krzywdy. Pamiętając o Twoim zmartwychwstaniu chcemy je realizować już tu, na ziemi, dla każdego człowieka. Dzisiejsza Pascha, która uwalnia istnienie ludzkie, jest radosną zapowiedzią błogosławieństwa bez końca. Amen.

<<< PoprzedniNastępny >>>