STACJA XI
MISJA UCZNIÓW

zonedifedemodlitwa, Via Lucis

Kłaniamy Ci się, Chryste Zmartwychwstały, i błogosławimy Tobie
żeś przez Paschę Twoją dał życie światu.

Czytanie: (Mt 28,16-20)

Zgromadzenie i rozesłanie

Być powołanym, to wielki zaszczyt. Być posłanym, to wielka odpowiedzialność i zaangażowanie. Po każdym spotkaniu następuje rozesłanie, misja, i to jaka! Będziecie Moimi. Będziecie czynić tak, jak Ja. Będziecie Mną. „Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody”. Zawsze.

Po ludzku rzecz biorąc, zadanie nie do wykonania. Przygniatające, jeśli złoży się je na barki człowieka. Ale ta misja ma być owocem współpracy Bosko-ludzkiej.

„Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” – nie lękajcie się zatem. Niech nie drżą wasze kolana. Zacznijcie je raczej zginać: i proście Pana żniwa, abyście sami byli odważni i aby On zechciał posłać robotników do swojej winnicy. Różne są zadania, choć misja jedyna.: aby uczynić swoim wszystko to, co Jezus przeżył i za co oddał swoje życie: Królestwo sprawiedliwości, miłości, pokoju.

Idźcie wszędzie, młodzi apostołowie młodych: do rodzin, do szkół, do kościołów, na uczelnie, na ulice, na dyskoteki, na prywatki, na plaże, na drogi, w góry, do internetu… Trzeba się z innymi podzielić Dobrą Nowiną, na którą oni czekają, choć nie zawsze o tym wiedzą… Także dzisiaj serce człowieka szuka szczęścia, którym jest Odwieczna Miłość.

 

Rozraduj się, Dziewico Matko: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!

Módlmy się:
Jezu zmartwychwstały, dziękujemy Ci za Twoje wsparcie: Jestem z wami przez wszystkie dni. Sami z siebie nie jesteśmy w stanie unieść najmniejszego ciężaru, nie potrafi wytrwać w naszych wysiłkach. Tym bardziej nie jesteśmy w stanie udźwignąć ciężaru świata. Jesteśmy słabością, Ty jesteś mocą. Jesteśmy niestałością, Ty jesteś wytrwaniem. My jesteśmy lękiem, Ty jesteś Odwagą. My jesteśmy smutkiem, Ty jesteś radością. My jesteśmy nocą, Ty jesteś światłem, bo Ty jesteś prawdziwą Paschą. Amen.

<<< PoprzedniNastępny >>>