STACJA I
ZMARTWYCHWSTAŁY

zonedifedemodlitwa, Via Lucis

Kłaniamy Ci się, Chryste Zmartwychwstały, i błogosławimy Tobie
Żeś przez Paschę Twoją dał życie światu.

Czytanie: (Mt 28,1-7)

Zaskakująca wiadomość: eksplodowało życie

Jezus urodził się w nocy, w nocy też zmartwychwstał. Urodził się w ubogim żłobie, zrodził się na nowo do życia w zimnym grobie. Dzień rozbłysnął w ciemności nocy. Życie wytrysnęło z ciemności grobu. Mimo tego dzisiaj słyszymy tak często: nad planetą młodych zapadła noc. Bez pracy, bez ideałów, bez przyszłości, bez nadziei. Wielu z nich zabawia się w grobie przemocy, obojętności, depresji, ucisku, rozczarowań. Często też życie to tylko udawanie. Na tym tle pojawia się jednak radosna wiadomość: „Wy się nie bójcie! Gdyż wiem że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział”.

Eksplodowało życie.

Młodzi chrześcijanie są powołani by być aniołami, czyli wiarygodnymi zwiastunami dla wszystkich tej właśnie radosnej nowiny. Dzisiaj minął już czas wypraw krzyżowych, aby uwolnić grób Chrystusa. Nadszedł czas, aby uwolnić każdego Chrystusa z jego grobu. Uwolnić młodych z lęku. Pomóc im połączyć odwagę z nadzieją. Poranek rozbłysnął i nie można go już zatrzymać.

 

Rozraduj się, Dziewico Matko: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja!

Módlmy się:
Jezu zmartwychwstały, świat potrzebuje ewangelizacji. Nowa ewangelizacja może uciszyć serce zmęczone rozmaitymi orędziami. Pozwól nam usłyszeć tę nowinę wiecznie młodą. Uczyń z młodych głosicieli źródła nowego życia: Twojej Paschy. Przeszczep nam nowy umysł, nowe serce, nowe życie. Spraw, abyśmy myśleli tak, jak Ty myślisz, abyśmy kochali tak, jak Ty kochasz, abyśmy planowali tak, jak Ty planujesz, abyśmy służyli tak, jak Ty służysz. Amen.

<<< PoprzedniNastępny >>>